Ieder stuk grond is uniek en vraagt een eigen benadering. Om in die vraag te voorzien, werkt Kronos B.V. met verschillende irrigatiesystemen. Op het perceel El Jobo, één van de grondstukken bij onze plantage in Puebloviejo, is daarbij in 2013 de keuze gevallen op een druppelirrigatiesysteem van Netafim – ‘s werelds grootste fabrikant van druppel- en microirrigatiesystemen en een belangrijke partner van Kronos B.V.
Waarom druppelirrigatie?
Druppelirrigatie is de meest efficiënte wijze van bewateren. Niet alleen wordt precies de juiste hoeveelheid water op exact de juiste locatie afgegeven; door de doelmatige manier van werken wordt bovendien verspilling voorkomen en water bespaard.
Dat geldt ook voor meststoffen. Ons systeem is namelijk voorzien van een fertigatie-unit. Daardoor zijn we in staat water en meststoffen gecombineerd toe te dienen, waarbij we de voedingsstoffen direct in de wortelzone van onze planten afgeven. Zo bieden we de plant precies de voeding die het nodig heeft en verkwisten we geen meststoffen. Met oog op duurzaamheid een bijkomend voordeel, want overmatig en onjuist gebruik van minerale meststoffen kunnen een belasting vormen voor het milieu.
Tot slot werkt ons druppelirrigatiesysteem onder zeer lage druk, waardoor ook op brandstofkosten wordt bezuinigd.
De voordelen van druppelirrigatie:
- Lagere bedrijfskosten – besparing op water, brandstof en meststoffen;
- Precisielandbouw: de plant wordt in zijn vraag voorzien en op doeltreffende wijze behandeld met gewassen van hogere kwaliteit als gevolg;
- Duurzame productie en hogere opbrengsten.
Meer weten? Lees verder over onze duurzame landbouwprojecten, ontvang vrijblijvend meer informatie of kom op bezoek in Ecuador!